Zdravé zuby – u nás problém

Mít hezké zuby je naše vizitka. Když s někým mluvíte, je hned vidět, v jakém stav máte zuby. A to se nemusíte ani zasmát. Zuby jsou zkrátka vidět a každý si hned všimne, jestli máte zuby ve špatném stavu. Přitom mít zuby zdravé a hezké není nic co by nešlo získat. Je ale potřeba se o to snažit, protože péče o zuby je nákladná a zdlouhavá.

Základem hezkých zubů je jejich pravidelné čištění. Vybrat správný kartáček s vhodnou tvrdostí je pro řadu lidí problém, a tak si zuby čistí příliš tvrdým kartáčkem nebo naopak velice měkkým. I když si myslíte že na kvalitu zubů má kartáček jen minimální vliv, opak je pravdou. Kartáček vám může poškodit dásně a příliš měkký vám zuby nevyčistí téměř vůbec. Proto je potřeba mít vhodný kartáček, který vám pomůže vybrat váš zubař nebo zubní hygienistka.

zubní nástroje

Nemáte ani jednoho?
Péče o zuby u mnoha lidí ztroskotá na tom, že prostě nemají zubaře. Situace se zubaři je v ČR poslední roky tragická, a je jich kritický nedostatek. Kvůli tomu lidé nemohou chodit na prevenci, protože nemají kam. Pokud náhodou nějaká ordinace otevře, má plno během pár minut a na registraci čekají lidé ve frontě i několik hodin. Proto pokud se vám podaří k nějakému zubaři dostat, rozhodně choďte na prevenci, protože v opačném případě vás lékař může z evidence vyškrtnout.

zubní ošetření

K čemu prevence?
Do prevence spadá čištění zubů doma i zubní hygiena. Právě tu by každý měl absolvovat dvakrát ročně, protože díky tomu se zuby zbaví plaku i kamene, a pokud trpíte pigmentovými skvrnami z jídla, pití nebo kouření, zbaví vás i takových problémů. Stomatologie Praha https://clinicplus.cz/
zatím má volné kapacity jak na zubné ošetření tak na zubní hygienu. Clinic+ má moderní prostory i vybavení a čeká na vás tým lékařů, kteří dokážou se zuby doslova zázraky. Ošetří tu všechno co je potřeba a ceny nejsou nijak zvlášť vysoké.

Author: