Co dělat abyste nabraly více svalů? Rady a tipy!

Znáte to – nevíte co dělat se svojí postavou, chtěla (chtěl) byste nabrat nějakou tu svalovou hmotu ale nevíte jak? A právě o tom bude dnes tento článek! A jak nabrat svalovou hmotu?

Jak základně postupovat?

1. Začněte pořádně cvičit- 3-5 dní v týdnu, rozdělte si party abyste každou svalovou party procvičily 2-3x týdně, začněte poznávat cviky, poznávat partie, začínejte poznávat jak svaly pracují, co je to pump, co je to zmáčknout, co je to protáhnout, jak velké série, jak velká kila, atd… poznávejte vlastní tělo, postupně přidávejte váhy, opakování, série, měňte cviky, atd.. poslouchejte vlastní těla!

posilování

2. Změňte svůj jídelníček – vyřaďte sladkosti, smažené věci, kouření, alkohol atd.
Sledujte kvalitní příjem bílkovin, sacharidů i tuků! Sledujte rozložení těchto produktů v jídle, sledujte celkový příjem kalorií denně. Musí být kvalitní strava!

3. Kontrolujte výsledky – poznávejte svoje tělo, měřte si pas, hrudník, biceps, ranní váhu, sledujte, zda vám po nějakém jídle není špatně, nemáte průjem, zda se necítíte unavení, musíte poznat vaše tělo – jak reaguje a funguje. Pokud se vám nebude dařit musíte víc cvičit, nebo se lépe stravovat…vše zlepšovat tak, aby vám vše sedělo a nabraly jste takovou hmotu jakou si představujete.

Pozor! Nabrání svalové hmoty trvá měsíce!! Klidně i jeden rok, roky… Svaly rostou pomalu!

Vše stále dokola opakovat a být trpěliví, obětujte tomu nějaký čas, sledujte videa, články atd.

Také nějaký trenér ve fitness vám může poradit, jak správně cvičit a jak se stravovat, poraďte se s odborníky.

fitko

Jaké jsou chyby při nabírání svalové hmoty?

1. Nejíš v dostatečném množství a nejíš dostatečně správně!
Tělo musí z něčeho stavět! Je potřeba dostatek bílkovin, tuků, sacharidu v daném množství. Ale ne jíst koláčky, cheesburger, pizza, hamburgery, kebaby, zbytečně moc! Protože pak vybudujeme až příliš tuku
2. Cvičíš až moc často-
Když máš podváhu až moc sportuješ a málo jíš!! Kolikrát stačí 3-4x týdně.
3. Spěcháš a jsi netrpělivý – vše chce čas
4. Cvičíš jen silově
Důležité je cvičit silově i objemově!
5. Cvičíš stále stejně
6. Málo spíš a odpočíváš!

Author: