Chladnější mikroklima

Hlavně po dlouhé zimě se lidé často těší na jaro, a hlavně léta. Konečně zase trochu teploučka, říkají si. Nicméně příjemné teplo se může rázem změnit do nesnesitelného vedra, což vadí naprosté většině lidstva. Tropické dny byly relativně běžné i v minulém století, avšak v posledních dvou dekádách to už nejsou pouze dny, nýbrž týdny a v některých extrémních případech dokonce i měsíce. Takové počasí u nás nikdy nepanovalo. Proto se na něj musíme adekvátně připravit. To znamená mimo jiné nosit jen velmi lehké oblečení, chránit se před přímým sluncem a samozřejmě dbát na doplňování tekutin. Hodně mohou pomoci i různé technologické vychytávky, které dokáží vzduch adekvátně ochladit.

Klimatizace na střeše

Klasické větráky za pár stovek však nejsou zase tak efektivní, jak si hodně lidí myslí, a navíc se jedná o docela velké žrouty elektrické energie. Mnohem rozumnější je plácnout se trochu přes kapsu a popřemýšlet o koupi klimatizace do bytu Praha.

Pouze nechladí

Tento druh přístroje je velice efektivní a samozřejmě i multifunkční. Mnohé modely se nehodí pouze do letních měsíců, ale mohou docela dobře nahradit i topení. To už pak není potřeba zařizovat a člověk si v podstatě vystačí jen a pouze s klimatizací. Takovéto verze jsou samozřejmě o něco drahé než základní modely, na druhou stranu se jejich koupě rozhodně vyplatí. Udělat si doma příjemný chládek, když je venku výheň, je totiž k nezaplacení. Kdo by nechtěl investovat takové velké peníze, může klidně sáhnout po něčem levnějším. Na trhu je docela dost typů, které jsou většinově cenově přijatelné, avšak dokáží svou práci odvést více než dobře.

Klimatizace na zdi

Ideál pro alergiky

Alergii má dnes už skoro každý pátek člověk, takže se jedná o docela rozšířené onemocnění, které je sice léčitelné, avšak zcela nezmizí. V zimě je většina alergiků v pohodě, nicméně s příchodem a jara a léta to začíná být horší. V případě nainstalované klimatizace však mohou normálně dýchat i lidé trpící sennou rýmou, případně dokonce astmatem.

Author: