Po koberci se nejčastěji našlapuje naboso

Někteří lidé, co mají doma v bytě koberce, se přezouvají po příchodu zvenčí do pantoflí nebo bačkor, a našlapují po nich v domácí obuvi. Tím se ale připravují o to nejcennější, co nám koberce poskytují – o úžasnou hebkost a měkkost, kterou naše bosá chodidla vnímají jako fantastický pocit blaženosti. Chodidla jsou také částí těla, kde se provádí ty nejúčinnější terapeutické masáže – tzv. reflexologie. Kombinace koberce a bosého chodidla je nesmírně účinnou zbraní i proti depresím, úzkostem, špatné náladě a dalším psychickým blokádám, a tak lze směle tvrdit, že právě koberec je ideálním povrchem pro kvalitnější průběh lidského života.

dámská jízda na koberci

Bosonohou chůzi po koberci si může dopřát každý. Dospělí i děti bez rozdílu věku. Měkkého povrchu si vaše chodidla užijí i tehdy, budete-li doma chodit bez ponožek, zcela naboso, což je typické zejména pro teplé letní období. Má to však jeden háček, a sice po určité době se koberec začne měnit na páchnoucí textilii.

Toto je celkem logické vzhledem k tomu, že se koberce ve většině domácností obvykle pouze vysávají sáčkovými vysavači, a ty dokážou odstranit z vláken pouze část prachových nečistot. Některé z nich se mezi vlákna zašlapou a spolu s nimi se tu usadí i váš mastný pot z bosého chodidla. Pokud se domníváte, že se to týká pouze chůze bez ponožek, mýlíte se, protože i na ponožkách může být vrstva potu poměrně výrazná, a nic jí nezabrání v tom, aby se do kobercových vláken vetřela.

bosá chodidla na koberci

Kombinace lidského potu z chodidel, šupinek odumřelé pokožky a zbytků prachu tu vytvoří mazlavý povlak, který je ideální živnou půdou pro bakterie, a ty se pak postarají o ten typický „ponožkový odér“. Pak už vám nezbyde nic jiného, nežli požádat profesionály o čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ (i kdekoli jinde) důkladnější metodou, například osvědčeným a dobře recenzovaným systémem Rotovac.

Author: