Udělejte pro své zdraví to nejlepší

Co je to vlastně ta prostata? Jde o takzvanou předstojnou žlázu, která se nachází v malé pánvi u mužů. Tato pohlavní žláza má za úkol produkovat ejakulát a zvyšuje kvalitu spermií. Hormon testosteron ovlivňuje její růst. Když prostata funguje, jak má, je všechno v naprostém pořádku. Ale co když ne? Zajímá Vás co škodí prostatě? Pojďme se na tento problém podívat hezky zblízka. Určitě bych začala zmínkou o špatném životním stylu. Co přesně mám na mysli? Tak určitě stravovaní. Máte zvládnutou zdravou stravu? Pokud ne, určitě se nad tímto zastavte a zkuste ji vylepšit.

Mísa s ovocem

Víc ovoce, zeleniny a zdravější příprava masa i příloh Vám může jen pomoci. Maso raději dusit než smažit. To samé s bramborami, raději vařené než smažené na pánvi. Zeleninu a ovoce rozhodně hlavně čerstvou. Kvůli plné dávce vitamínů. Kolikrát denně jíte? Pokud ve spěchu a jen třikrát denně, je to špatně. Na jídlo by si měl najít čas každý z nás, i když je celodenní shon a spěch. Zkuste si rozdělit celodenní stravu do pěti částí. Jak se říká, častěji a po menších porcích, to je správný krok! Určitě také dbejte na pitný režim. A co Vy a pohyb? Pokud máte sedavé zaměstnaní a po práci jdete rovnou domů, není to nic moc.

Muž hraje tenis

Zkuste si najít sport nebo pohybovou činnost, která Vás bude bavit a Vašemu tělu bude zároveň prospívat. Vyzkoušejte tenis, rychlou chůzi nebo jízdu na kole s pohodlným sportovním oblečením. Vynechejte také cigarety a alkohol. A dopřejte si také více partnerského sexu. No vážně, je to blahodárná činnost pro Vaši prostatu. Jsou prostě věci a činnosti, kterým můžete podpořit zdravá Vaší prostaty. Tak proč to neudělat? Není to nic složitého. Je to mnohem lepší než pak řešit nepříjemnosti v podobě bolestí, když se projeví problémy s prostatou. Vyzkoušet můžete i doplňky stravy, které jsou pro prostatu velké plus.

Author: