Moderní technologie pro bydlení

Moderní doba si žádá moderní řešení. Lidí je čím dál více, staví se stále nové a nové domy a stavby, a tak logicky roste spotřeba tepla a elektřiny. Loni už jsme zažili neočekávanou energetickou krizi, která vrcholila před začátkem zimy. Výsledkem bylo velké zdražení plynu i dalších zdrojů tepla – třeba, briket a uhlí. Totéž nás čekalo v oblasti elektrické energie – cena za spotřebovanou elektřinu vzrostla tak prudce, že lidem společnosti zvedly zálohy klidně až o stovky procent. Řada lidí se tak ocitla ve velkých problémech, protože nebyli schopni zaplatit za základní životní potřeby.

solární panely

Kdo se chystá stavět si dům, může si vybrat mezi stavbou svépomocí a stavbou na klíč. Vyhledávanější jsou stavby na klíč, protože firma vám postaví celý dům a před vám jej až bude dokončený. U stavby svépomocí si musíte všechno zařídit a sehnat sami, a celá stavba se vám kvůli zaměstnání může hodně prodražit. Na stavbě budete trávit každou volnou chvilku a může to mít vliv i na vaše zdraví.

tepelné čerpadlo

V současné době každá stavební firma staví nízkoenergetické domy na klíč https://www.enerdomy.cz/. Znamená to, že kromě hotového domu připraveného k bydlení budete mít dům vybavený pasivními technologiemi. Mezi ně patří

  • Tepelné čerpadlo
  • Fotovoltaické panely

Po těchto novinkách sahají i majitelé starších domů, protože chtějí ušetřit za vytápění i za spotřebu elektřiny. Na solární panely i tepelná čerpadla navíc můžete získat dotace, takže ušetříte hezkou sumu. Vyrobit si můžete elektřinu, kterou buď můžete spotřebovat a nebo prodat případně uložit do baterií, a tepelné čerpadlo vám zase pomůže s vytápěním a ochlazováním vašeho domu. Bez moderních technologií už dnes dům ani nepostavíte, protože legislativa ukládá povinnost vybavit dům tepelným čerpadlem. Myslete na to jak dnes šetřit a nezapomeňte na použití pasivních technologií při stavbě domu.

Author: