Jak si užít dovolenou bez zažívacích obtíží

Slunečné dny plné příjemně strávených chvilek a spousty nových zážitků a zkušeností nechce snad nikdo mít něčím narušeny. Letní dovolená se však z oázy klidu může rychle změnit na nepříjemný problém, který bude nutné řešit co nejrychleji a nejefektivněji. Každý zkušený cestovatel se alespoň na některé ze svých cest již musel s takovým problémem potkat. Nejhorší však je, když se něco negativně dotkne lidského zdraví. Zdraví je totiž to nejcennější, co máme a nevyplatí se s ním ani na dovolené zahrávat. Jak tedy můžete předejít zdravotním obtížím, které na dovolené někdy potkaly snad každého?

Bolesti břicha

A existuje vůbec nějaký způsob, jak se těmto nepříjemným trablím obloukem vyhnout? První dobrou zprávou je, že na druhou z otázek lze odpovědět kladně. Zažívacím problémům na cestách se lze určitými způsoby vyhnout, nikdy však není možné zaručit, že to bude stoprocentní. Ať už vás trápí zácpa nebo průjem, je možné, že vznikly právě v důsledku změny prostředí, přizpůsobení se novému režimu a novým stravovacím návykům či odlišným jídlům. Pomoci vám v tomto případě může preventivní denní dávka probiotik, která mají na střeva velmi dobrý vliv a určitě vám alespoň částečně pomohou.

Výhled na moře

Rozhodně byste však doma neměli zapomenout ani na základní výbavu lékárničky, ve které jsou i prostředky na zažívací potíže skutečně nezbytné. Chybět by vám tak neměly přípravky k tlumení cestovní nevolnosti, černé uhlí, projímadlo či tabletky na nadýmání. Zásobování lékáren by mělo být na zákazníky před prázdninami v této oblasti připraveno, lékárničku byste ale ani tak neměli chystat na poslední chvíli a nic se nestane, pokud ji přichystáte co možná nejdříve. Nakonec nezbývá popřát, než ať si cestování užijete bez zbytečného trápení, načerpáte mnoho sil a můžete po jeho skončení začít hned s plánováním dalších chvil relaxace a odpočinku, i když to asi hned nebude.

Author: