S vozem z pražské autopůjčovny vyrážíme na Lipno

Půjčovny auta v Praze pronajímají vozidla pro různé příležitosti a mimo jiné i pro delší víkendové výlety a pro cestování na dovolenou. Poloha Prahy je v této situaci klíčová, protože se můžete rozjet jakýmkoli směrem, a pokaždé budete mít namířeno k nějakému zajímavému cíli. Máte-li rádi vodní živel, jistě vám přijde vhod prostředí jihu Čech, kde si můžete z vodních zdrojů zvolit více možností.

Lipno – největší přehrada v České republice měří na délku přibližně 33 km a přezdívá se jí „Jihočeské moře“. Můžete si tu dopřát báječné koupání a využít i lodního převozu na opačný břeh. Ti odvážnější tu mohou provozovat windsurfing, anebo sportovní potápění.

zámek Hluboká nad Vltavou

Čertovy proudy – pod hrází Lipna se nachází jeden z nejobtížnějších vodáckých terénů ve střední Evropě a rozhodně stojí za to se sem alespoň podívat. Podél Čertových proudů vede turisticky značená cesta, kterou lze projet i na kole.

Vodácká Vltava – máte-li zájem splout si Vltavu od Vyššího Brodu do Českých Budějovic, využijte některé z půjčoven lodí. Vltava je nejoblíbenějším vodáckým terénem v naší zemi, což prokazuje obrovský počet lodí na její hladině od konce června do druhé poloviny srpna.

Rybníky Bezdrev, Rožmberk a Hejtman – komu vyhovuje koupání v přírodních rezervoárech, kde je pozvolný vstup do vody a poměrně mělko, může využít rekreačních lokalit autokempu u rybníka Bezdrev u Hluboké nad Vltavou, kempu u rybníka Hejtman v Chlumu u Třeboně, a západního břehu rybníka Rožmberk, těsně pod stavidly jeho hráze. Za slunečného počasí je to tu doslova romantická pohádka.

zámek Kratochvíle

Veselské a suchdolské pískovny – horní tok řeky Lužnice je prosycen jemným pískem, přičemž písečné dno je na našich řekách spíše výjimečným jevem. Využijte toho ve svůj prospěch a vydejte se k pískovnám u Veselí nad Lužnicí a u Suchdola nad Lužnicí, kde již byla před mnoha desítkami let těžba písku ukončena, a kde se dnes provozují kromě koupání i vodní sporty.

Author: