Zápach z ucpaného záchodu vám pokazí celý den


Nestává se to sice tak často, ale může to přijít neočekávaně a ve chvíli, kdy je vám to nejméně vhod. Ucpaná keramická mísa na toaletě je sice úsměvná záležitost, ale spíše jen v nějaké filmové grotesce. Tehdy se popadáte za břicho smíchy, co to ti klauni ve filmu provádí, ale kdybyste byli na jejich místě, vtipné by vám to rozhodně nepřipadalo. K zanesení toalety může dojít v podstatě kdykoli. Souvisí to s několika jevy, které jako amatér stěží dokážete ovlivnit, tedy abychom byli přesní, některé ovlivníte, ale jiné už ne.

záchodové splachovadlo

Neházejte do záchodu, co vás napadne – někteří lidé se ke svému záchodu chovají skutečně macešsky, přitom by to mělo být zcela opačně. Nevhazujte tam, co tam nepatří, tedy například dřevnaté kusy zeleniny, slupky od brambor, přepálený olej ze smažení, skořápky ořechů, tvrdý papírový karton, ubrousky, hygienické vložky a tampony a další podobné předměty.

Používejte pouze vhodný papír – móda vícevrstvého papíru je spíše komerční záležitost, než praktická. Příliš mnoho papíru snadno záchod ucpe, a někde se dokonce v nouzi, pokud dojde papír, používají papírové kapesníky, ubrousky nebo dokonce noviny. S takovým přístupem budete volat havarijní servis docela často.

červený záchod

Děti v domácnosti – buďte pozorní a sledujte, co vaše ratolesti vhazují do záchodové mísy. Někdy se tam mohou objevit mince, řetízky, prstýnky, tužky, guma, sponky do vlasů a další drobné předměty.

Kanalizace – někdy může být příčinou neodtékajícího odpadu i ucpaná kanalizace, tehdy je instalatérský havarijní servis jediným řešením této svízelné situace.

Zápach – kdo z vás nesnáší zápach z odpadních trubek až tak, že se vám zvedá žaludek a následně zvracíte, neměli byste se vůbec pouštět do amatérského čištění a měli byste volat instalatéry i na čištění zaneseného kuchyňského sifonu či odpadního potrubí.

Author: