Zábradlí na balkon u panelových domů.


Už jste někdy byli na sídlišti, kde jsou panelové domy? Viděli jste, kolik existuje možností v balkónovém provedení. Skoro každý panelový dům je jinačí a má jinačí balkóny. Ve většině případů převládají takzvané loďžije. Ovšem není to jen tak, tyto balkóny mohou mít hned několik provedení. Základem jsou betonové stěny a podlahy a o dalším provedení se dá již komunikovat. Můžete si nechat balkon i ze přední strany taky zadělat betonovým kusem, ale není to vždy nutné. Je to skvělá volba, když máte malé děti a nechcete, aby se protáhli mezi kovovou konstrukcí. Ovšem, když zvolíte celistvé zábradlí, musíte počítat s tím, že vám na balkón bude dopadat méně slunečních paprsků a bude tak zadělaný.

zábradlí na balkon

Na tuto variantu pak jdou použít skla, která vám celý balkón zadělají a máte ho spíše jako další místnost nebo zimní zahradu. Skleněné tabule se dají složit a můžete mít balkón otevřený. Je to dobrá volba, když nechcete klasický balkon. Dále existuje u jiné řešení. Můžete na balkony nechat dát kovové tyče, které vám udělají plotové zábradlí, ovšem u menších zvířat a dětí je to dost nebezpečné, když to necháte zcela otevřené. Malý pes nebo kočka vám může spadnout dolů. To si nepřeje žádný majitel. Když nechcete mít takový prostor, volte s možností třeba zasklených.

zábradlí na balkon

Místo betonu a kovu můžete mít pevné sklo, které vám zajistí dostatečný sluneční svit a neprojde vám nim zvíře. Děti mohou koukat ven a nemusíte se bát, že by vypadli. Kdo nechce čiré sklo, může zvolit jednu z variant kalených skel nebo různě zdobených. Na výběr je spousta variant. Na takovém větším sídlišti to můžete krásně vidět. Každý panelový dům se rozhodl pro něco jiného. Není jednoduché, aby se dohodlo tolik majitelů bytového domu, a většinou se hlasuje a větší počet vítězí. Takže i když s variantou nebudete souhlasit, nic nezmůžete. Většinou se s tím musíte smířit nebo jste ve většině a váš názor vyhrál. Až někdy půjdete na vycházku, schválně se podívejte, jaké máte ve svém okolí provedení zábradlí na balkony a možnosti.

Author: