Světlo, které se hodí do jakéhokoliv interiéru


Už bezmála ÄtyÅ™icet let si můžeme posvítit svÄ›telným zdrojem, který je oznaÄován jako kompaktní zářivka. ÄŒasto se také oznaÄuje jako úsporná žárovka. Tento svÄ›telný zdroj nachází uplatnÄ›ní v každém interiéru.vkusnÄ› zařízený pokoj s lampou

  • Můžete si s ním vybavit obývací pokoj, ložnici, pracovnu i dÄ›tský pokoj.
  • Své místo může mít i v koupelnÄ› anebo například v garáži.

Tím, že si instalujete kompaktní zářivku do svého interiéru, uspoříte do budoucna i celkem dost finanÄních prostÅ™edků. Jejich hlavní výhodou je totiž nízká energetická nároÄnost. Další výhodou v porovnání s klasickými nebo i halogenovými žárovkami je jejich delší životnost. Dá se říci, že tento svÄ›telný zdroj může fungovat bez problémů i tisíce hodin.

  • Kvalitní kompaktní zářivku nabízejí osvÄ›dÄení výrobci svÄ›telných zdrojů – Osram, Philips, Duralamp, Megaman.

Kompaktní zářivka nachází své uplatnÄ›ní i pro profesionální využití. V poÄátcích výroby býval problém s montáží do nÄ›kterých starších typů svítidel. V souÄasné dobÄ› tento problém odpadá, protože jsou dnes svítidla konstrukÄnÄ› Å™eÅ¡ena přímo pro montáž kompaktních zářivek. obývací pokoj osvÄ›tlený nÄ›kolika lampami

Úhel rozptylu si můžete urÄit

Další výhodou tohoto druhu světelného zdroje je možnost výběru úhlu rozptylu http://www.wikiskripta.eu/index.php/Compton%25C5%25AFv_rozptyl světla. Dřívější žárovky svítily pouze všemi směry. Světlo bylo tedy rozptýleno do 360°.

  • Díky moderním kompaktním zářivkám je možné osvítit pouze Äást místnosti anebo nasmÄ›rovat svÄ›tlo kupříkladu jen na polici Äi kvÄ›tinový stolek.
  • Tímto způsobem lze každý interiér ozvláštnit a dodat mu útulný a příjemný vzhled.
    • I svÄ›tlo tedy může velkou mÄ›rou pÅ™ispívat ke spokojenosti s bydlením.

PÅ™i samotném výbÄ›ru zářivky je nutné pÅ™ihlížet k udávanému příkonu, svÄ›telnému toku a teplotÄ› chromatiÄnosti. Teplé svÄ›tlo se hodí pÅ™edevším v místech, kde si chceme vytvoÅ™it ideální podmínky pro relaxaci. Chladné nás naopak nabudí k vÄ›tšímu pracovnímu výkonu.

Author: