Slyšeli jste někdy slovo kanna?

Existují různé léčivé rostliny, které lidé využívají už odpradávna, protože lidé kdysi neměli moc možností, jak se vyléčit, a tak experimentovali, až přišli na to, co je dobré a co ne. Vezměte si, že někdo přeci musel zjistit, co je léčivé a co je třeba naopak jedovaté, a to konkrétně na sobě nebo na někom jiném, takže všechno je to vyzkoušeno. Nyní, když se objevní nějaká nová rostlina nebo houba se dá zjistit v laboratořích, jestli jedovatá je nebo není, dříve to tak ale nebylo a lidé zkoušeli. Když našli jen tak někde růst houbu, tak ji prostě snědli. Když zemřeli, tak byla jedovatá. Díky nim my ale dnes jednak víme, co je a není jedovaté a jednak víme, co je naopak léčivé a co nám prospívá.

olej

Co bychom měli jíst, co je dobré například na vyrážku a podobně. Všechny tyto věci víme od našich předků, kteří měli sice trochu nevýhodu v tom, že neměli léky, které máme dnes my, ale měli vše přírodní a znali, co je opravdu dobré. A přírodní věci jsou hold vždy to nejlepší, co můžete pro své tělo udělat. Dnes si ale povíme něco o kanně. Kanna je rostlina, která pochází z Jižní Afriky, jméno tak trochu zní. Tato rostlina má blahodárné účinky a je velmi zajímavé, co vše dokáže. Jistě jste slyšeli, že například konopí je velmi léčivé a používá se jak na mastičky, tak formou olejů, které pomáhají prakticky od všeho, protože jsou velmi léčivé a vám jen stačí si dát pár kapek pod jazyk a cítíte se mnohem lépe.

extrakt

Když se ale podíváme na kannu, ta má trochu jiné účinky. Kanna se používá totiž jako přírodní antidepresivum. Ano, slyšíte dobře, kanna je dobrá na deprese a úzkosti a používá se jako „lék“, který je zahání. Dávkování extraktu kanna se doporučuje kolem 30 mg a třeba i trochu zvýšit, pokud vám to nestačí. Ovšem dávkování by nemělo přesáhnout 100 mg denně. Pokud trpíte depresemi je ale nutné vyhledat lékařskou pomoc, protože deprese jsou duševní poruchy, měli byste se tak podle toho také chovat a vyhledat odbornou pomoc, kanna vám určitě léky nenahradí.

Author: