Peníze nejsou v podnikání jisté

Jak zřejmě víte, jsou soukromí podnikatelé lidé, kteří si na sebe vydělávají v podstatě docela sami. Cokoliv tito chtějí mít, na to si musí sami zajistit peníze, tedy musí najít něco, na čem se dá vydělat, odvést patřičný výkon a mít to štěstí, že za to dostanou odpovídajícím způsobem zaplaceno. Zatímco si od nich totiž bere stát, a nejen stát, ochotně předepsané a nevyhnutelné daně, v těžkých obdobích jim nepomůže.

Jenže podnikatelé někdy pomoc také potřebují. Ne vždycky se dokážou s tím, co před nimi stojí, vypořádat, ne vždy to, co dělají, vede k vytvoření dostatečných zisků. Ale stát, jak již zaznělo, je v tom klidně nechá. Bere jim jejich peníze, ale obráceně to neplatí. A na koho se potom tedy mají soukromí podnikatelé obrátit? Kdo jim podá ve složitých dobách pomocnou ruku a nenechá je padnout?

500 euro

Možná vás napadlo, že je pro momentálně neúspěšné podnikatele dobrým pomocníkem půjčka. A dost možná máte pravdu. Možná se dokonce domníváte, že když se dostanou soukromníci do těžké finanční situace, mohou si pomoci tím, že si jednoduše vezmou půjčku a díky té překonají kdejakou krizi, ale v tomto ohledu už tak docela pravdu nemáte. Podnikatelé si totiž sice půjčku mohou vzít a tato jim může být i skutečně prospěšná, ale nikde není psáno, že ji dostanou, když si o ni řeknou.

Například v bankách se pomáhá jenom těm z řad podnikatelů, kdo mají slušné příjmy a čisté registry dlužníků. Jenže nikomu jinému. Takže podnikatelé tady sice půjčku dostat mohou, ale to jen jsou-li dokonalí.

bankovka a mince

A nejsou-li? Co potom? Na koho se mají obrátit ti, jimž štěstí nepřeje a jsou na tom vážně bledě?

Mnoha z těch, kdo neuspějí v bance, pomáhá americká hypotéka bez registru. A pomáhá proto, že se dá získat za snadno splnitelných podmínek. A pokud byste tomu snad nevěřili, přesvědčte se o tom sami osobně.

Author: