Moderní a ekologické osvětlení v podobě LED zářivky


LED zářivky vykazují nejen znaÄnou úsporu energie, vynikají životností. Podstatnou roli hraje úhel rozptylu svÄ›tla, tj. jestliže bude mít zářivka chladné neboli modré svÄ›tlo nebo naopak teplou, tj. žlutou barvu. Chladné svÄ›tlo je ideální na podporu prostÅ™edí, tj. vhodné do pracovny, koupelny apod. Oproti tomu žluté odstíny navozují pocit klidu, relaxace.

stropní zářivky

Pokud je vyžadováno osvícení jen Äásti interiéru, jako je například roh https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Droh místnosti Äi obývací stÄ›na, jídelní stůl apod., tak v tomto smÄ›ru je vhodné zvolit svÄ›telný zdroj v podobÄ› LED zářivky s menšími svÄ›telnými úhly.

Lze vybírat LED zářivky z Å™ady kvalitních výrobců. StejnÄ› tak je možno si v rámci sortimentu zvolit zářivky pro domácí Äi profesionální užití.

Provozní a technické výhody LED osvětlení

LED diody mají bezprostÅ™ední nábÄ›h svitu. PÅ™edností je extrémnÄ› dlouhá životnost. Vliv na kvalitu a životnost nemá Äasté spínání. Maximální odolnost vůÄi nárazům.

Mezi technické priority náleží, že se jedná o nejekologiÄtÄ›jší a zároveň nejúspornÄ›jší zdroj svícení. LED technologií je možné nahradit veÅ¡keré druhy osvÄ›tlení. Pozitivní stránkou je, že ani ke konci životnosti nepÅ™estávají svítit, dochází pouze k úbytku svítivosti.

zářivka v ruce

BezpeÄnost LED technologie

Zářivky obsahují minimum toxických prvků. OsvÄ›tlení, které je odolné vůÄi vibracím. Jelikož minimálnÄ› zahřívají, je eliminace rizika popálení.

Zajímavostí LED osvětlení zajisté je, že světelný paprsek lze směrovat bez užití vnější soustavy. Svítí v preferované barvě bez použití filtrů. Při stmívání nedochází ke změně teploty barvy.

LED osvÄ›tlení a LED svÄ›tla je možno použít v různých kombinacích a do různých interiérů. AÅ¥ už se jedná o byty, domy, hotelová a restauraÄní zařízení, dále také jako provozní osvÄ›tlení. Jsou i typy urÄené pro venkovní osvÄ›tlení. OsvÄ›tlení s mírnÄ› vyšší poÅ™izovací cenou, ale z dlouhodobého hlediska je tato varianta bezkonkurenÄní.

Author: