Kde všude se uplatní moderní LED zářivky

Kuchyňská linka – poměrně častá aplikace na pracovištích tohoto typu jistě nikoho nepřekvapí. Směrový úhel světla 180 stupňů je pro tyto účely dostatečný, přijatelné je i estetické hledisko a další výhody plynou ze samotné technologie – velmi nízká spotřeba, extrémně dlouhá životnost a barva světelného paprsku je volitelná ze třech základních odstínů (příp. jejich modifikací) – teplá, studená a neutrální bílá.
zářivkové osvětlení na kryté cestě
Pracovní (psací) stůl – nad psací stoly se používají tato svítidla již tradičně, spolu s nimi lze využít i příznivých vlastností velkoplošných panelů. Hodí se do kanceláří i nad psací stůl v domácnosti, kde čerpáme z jejich hlavní výhody – při nechtěném nárazu praskne pouze plastový kryt a trubice se neroztříští na milion skleněných úlomků. Zároveň neobsahuje rtuť, ani jiné nebezpečné prvky.
Garáž a dílna – oceníte je i v garáži a v dílenském prostředí, kde dochází k manipulaci s různými předměty, a u klasických zářivkových svítidel hrozí rozbití trubic a opětovné problémy se sklem a s nebezpečnými těžkými kovy.
Tlumené světlo v obytné místnosti – LED zářivky https://www.lightpark.cz/led-zarivky/ a pásky jsou ideální svítidlo pro zútulnění obytných prostor, ať už se jedná o obývací pokoje, ložnice, či dětské pokoje. V takovém případě nepatří na strop, ale můžeme je umístit v blízkosti nábytku, kde osvětlují okolní prostor, a jsou ukryté v pozadí. Nejčastěji se to provádí pomocí ohebných pásků, ale zářivky mívají větší výkon a jsou také zabezpečeny pevnějším krytem.
velkoplošné zářivkové svítidlo
Vestavěné skříně – pro vestavěnou skříň se zpravidla používají bodová svítidla, ale jejich nevýhodou je úzký směrový úhel vyzařovaného světla. V některých případech vznikají tzv. mrtvé úhly, což je zvláště nepříjemné např. u oblékání, kdy se ze skříně vyprošťují oděvy. Vhodně umístěná trubice s LED diodami má vyšší směrový úhel a je-li instalována dostatečně vysoko a s vhodným krytem, může sloužit při oblékání i jako centrální svítidlo.

Author: