Kde sehnat další peníze?


Kolikrát jenom máme my lidé až příliš hluboko do kapsy! Nemáme z toho určitě žádnou radost, netěší nás ta skutečnost, že nemáme třeba ani na důležité výdaje, ale nic s tím prostě nenaděláme. Něco jsme si vydělali, něco utratili, a teď už nám zkrátka zbývá jenom příliš málo nebo dokonce vůbec nic. A v takové situaci není lidský život rozhodně radostný. Protože ten, kdo nemá dost peněz, nemá logicky ani moc důvodů k optimismu. Spíše živoří, než aby žil, přežívá ze dne na den a doufá, že se to snad nějak zvládne.

cizí peníze

Ale pak se nejednou ukáže, že už se to nezvládne. Když je peněz příliš málo, prostě se toho za ně nedá nakoupit moc. A když nejsou žádné, člověku nikdo nic neprodá. A tudíž se musí sehnat další finanční prostředky i za cenu toho, že se aspoň někde vypůjčí.

Ale ono to není často složité jenom s výdělky, ale ani s půjčkami. I ty člověk sice někdy dostane, ale někdy také ne. Záleží na okolnostech. Když má například člověk dost vysoký doložitelný příjem a k tomu čisté registry dlužníků a další pozitivní stránky, poskytovatelé půjček o něj jeví zájem a má hodně na výběr. Ale je-li na tom člověk obráceně, vybírat si nemůže a někdy může být nakonec rád, že existuje aspoň neúčelová hypotéka, protože nebýt jí, nedosáhl by možná vůbec na žádnou z půjček. A kdyby mu nikdo nepůjčil, to by teprve bylo peklo! Pak aby se někdo takový odstěhoval pod most a tam bezprizorně hladověl.

cizí peníze

Jenže tak daleko to nemusí dospět u nikoho, kdo má aspoň nějaký nemovitý majetek, který by mohl dát do zástavy. V takovém případě totiž určitě dostane aspoň zmíněnou nebankovní hypotéku. Která se dá navíc dostat i rychle a výhodně, takže díky ní nikdo nemusí jít po ekonomické stránce ke dnu.

Nebankovní hypotéky tak zachraňují ty, které už všichni ostatní odepsali. Ale pochopitelně nejen ty. O nebankovní hypotéku si může požádat kdokoliv. Každý, kdo prostě potřebuje přijít k dalším penězům.

Author: