Co udělat s žárovkou, když doslouží?


Tohle je otázka, se kterou se příliÅ¡ lidí nezatěžuje. NÄ›kteří ale pÅ™ece jen ano. OdpovÄ›Ä není jen jedna, protože každý z druhů se vyrábí jinou technologií, a proto se u každého využívají jiné postupy likvidace. NÄ›které můžete vyhodit do smÄ›sného odpadu, jiné pouze do sbÄ›ru na specializovaných místech. Co dÄ›lat, když svítidlo praskne a chceme ho vyhodit?zářící LED žárovky

Klasické žárovky a halogen

Většina výrobců a prodejců stanovuje cenu všech typů světelných zdrojů i s poplatkem za recyklaci. To ale vůbec neznamená, že byste se o to dál neměli zajímat. Právě naopak. Nejjednodušším způsobem se můžete zbavit zdrojů, které má doma stále většina Čechů. Klasické, halogenové a reflektorové žárovky můžete v klidu hodit do směsného odpadu nebo veřejných košů.

Zářivky a LED žárovky

Zde je nutné být opatrnější. Vlastníte-li modernější osvětlení, musíte se více zajímat i o jeho likvidaci. Úsporky, výbojky, LEDky, lineární a kompaktní zářivky je zapotřebí recyklovat. To znamená, že je vezmete a dáte do režimu zpětného odběru. Odnést je můžete do elektro obchodů, ale také na odběrná místa, kterých je v Čechách dnes již celá řada, a to i v malých městech.
recyklace žárovka Země

ProÄ se zrovna novÄ›jší druhy recyklují?

Důvod je pomÄ›rnÄ› jednoduchý, ale u každého trochu jiný. Zářivky jsou jednoduÅ¡e pro přírodu nebezpeÄné, protože obsahují asi 3 až 5 mg rtuti a musí se zniÄit speciálním způsobem. Zároveň obsahují souÄástky, které lze znovu využít pÅ™i výrobÄ› dalších kusů.

Led žárovky e27 Lightpark jsou úsporné žárovky, které je nejlepší dát do celého bytu. Zajistí Vám vÄ›tší komfort a budou mít velkou úsporu. Pokud budete svítit neustále na Vaší peněžence se to neodrazí. Tyto žárovky lze dát do každé místnosti. Nebojte se toho, sice si budete muset ze zaÄátku zvyknout, ale potom již budete velmi spokojeni s tím, jak tyto žárovky prosvítí váš domov.

Author: