Alternativa k běžnému bydlení, co se vyplatí

Koupě vlastní bydlení nemusí být vždy drahou záležitostí, či alespoň ne předraženou. Ovšem v takovém případ je nutné zvolit některé z alternativních řešení.

Alternativa k běžnému bydlení, co se vyplatí

Asi každý člověk, který si chtěl někdy v tomto čase koupit vlastní bydlení, docela rychle zjistil, že to žádná procházka růžovým sadem nebude. Nejenže bytů je obecně málo, a to skoro všude, ale zároveň jsou díky tomu i mnohem dražší, než tomu bývalo v letech minulých. Co ještě před pěti lety stálo sotva milion, dnes může stát dvakrát tolik. A to je pro valnou část české populace až příliš velké sousto. Je to také důvod, proč se stále více a více lidí poohlíží po podnájmech. Není to sice ideální řešení, ale pořád lepší než bydlet někde pod mostem.

Sepisování hypotéky

Samozřejmě, že podnájem nemusí být za všech okolností špatný, ale je spojen s nejistotou a samozřejmě také velkými finančními výdaji. Je pořád výhodnější splácet hypotéku než platit za podnájem. Jak ale z toho ven? Docela jednoduše. V podstatě si stačí koupit nějaký z nových mobilních domů.

Na první dobrou se nejedná o kdovíjak výhodnou koupi. Tato obydlí jsou sice levnější, ale také nenabízí tolik prostoru, jako běžné byty v činžácích. To je sice pravda, ale jsou plně srovnatelné s byty v panelácích, a i ty stojí často těžké peníze. Navíc se často nacházejí v nepříliš oblíbených lokalitách, což je problém. V tomto případě si stačí koupit levný pozemek, a nemusí se jednat o stavební parcelu, a člověk může hned bydlet. Navíc je tu jedna podstatná výhoda, a sice vybavení interiéru. To je hlavně u moderních verzích na velice vysoké úrovni a většinou již v ceně. Není tak potřeba nic navíc dokupovat, což je rozhodně velká přidaná hodnota.

Stavitel

Běžně se v nich podniká

Mobilní domy se samozřejmě prodávají nejčastěji jako obydlí pro celý rok, ale hlavně verze vyrobené v dřívějších dobách, které jsou z pochopitelných důvodů levnější než ty nejnovější, jsou oblíbené u mnoha podnikatelů. Je jasné, proč tomu tak asi je. Získat prostor k podnikání, aniž by člověk musel platit miliony, je samozřejmě velmi lákavé. Je jasné, že na tak malém prostoru nejde v domku udělat třeba dílna nebo snad výrobna čehokoliv, ale klidně může sloužit jako stánek s občerstvením, případně i pojízdná prodejna různých upomínkových předmětů.

Author: